YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ VE KUZEY ÇEVRE OTOYOLU İŞLETMESİ

0850 502 71 00

Otoyolumuzda ücretler kullanılan mesafeye göre hesaplanıyor. Nakit ödeme yapacakların otoyol girişinde bilet almasını ve OGS/HGS kullanıcılarının etiketlerinde problem olması durumunda bu kişilerin de biletle geçişini sağlamak amacıyla girişlerimizde bariyerler mevcut. Çıkışlarda ise özellikle nakit gişelerinde kontrollü geçişi sağlamak, OGS/HGS gişelerinde ise etikette problem olması yada bağlı hesaplarında yeterli bakiye olmaması halinde yolcularımızın kaçak geçiş durumuna düşerek mağdur olmalarını engellemek için bariyerler bulunuyor.

Elbette, kullandığınız mesafeye göre ücretinizi Kredi Kartınızla, Banka Kartınızla ya da Nakit olarak ödeyebilirsiniz. 

Gişe alanlarında hız sınırı 20 km/saattir. Önünüzdeki aracın herhangi bir nedenle durması ihtimaline karşı takip mesafenizi korumalı ve gerekiyorsa hızınızı azaltmalısınız.

www.ysskoprusuveotoyolu.com.tr web sitesinde ana sayfada yer alan Ücret Hesaplama bölümüne tıklayarak ödemeniz gereken güncel ücreti hesaplatabilirsiniz.

Böyle bir durumda aracınıza ait bir İhlalli Geçiş Bildirimi düzenlenecektir. İhlalli Geçiş yapılması halinde, geçiş ücretine ek olarak 10 katı ceza ile karşı karşıya kalmamak için 15 gün içinde web sitemizde bulunan İhlalli Geçiş Sorgulama ve Online Ödeme Sisteminden ödemenizi yapmayı unutmayınız.

Konu ile ilgili “0850 502 7100” numaralı Çağrı Merkezimizden detaylı bilgi alabilirsiniz

Otoyoldan çıkış yaptığınız tarihi izleyen 15 gün içinde ödeme yapılmadığı takdirde geçiş ücretinin 10 katı para cezası ve geçiş ücreti ile birlikte Tebligat Ücreti, Avukatlık Ücreti ve diğer masrafları içeren bir tutarda bir bedel ödemeniz gerekecektir. Örneğin; 10 TL olan geçiş ücretine 100 TL ceza uygulanacak ve 110 TL ödeme yapılması durumunda kalınacak. Ayrıca, ödenmeyen tutarın yasal takibine başlandıysa, bu takibe ait vekalet ücreti, dosya masrafı, tebligat ücreti, damga vergisi ve yasal faizler de ayrıca 110 TL’nin üzerine eklenecektir.

Otoyolda OGS sistemlerimiz mevcuttur. Çıkış gişelerinde etiket tipinize göre OGS veya HGS şeritlerini kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Çıkış gişelerine geldiğinizde OGS/HGS hesabınızda yeterli bakiyeniz olup olmadığı sorgulanacak ve ilgili bankadan ödeme provizyonu alınarak geçiş yapmanıza izin verilecektir. Geçiş anında hızınızı 20 km/saatin altına düşürünüz ve önünüzdeki araçla takip mesafenizi koruyunuz. Herhangi bir nedenle geçiş anında provizyon alınamaması (yetersiz bakiye, haberleşmenin aksaması vb. nedenlerle) durumunda çıkış şeridinde bekleyiniz, gişe personeli ödemenizi Kredi Kartı/Banka Kartı/Nakit olarak gişede ödeme yapmanız için size yardımcı olacaktır.

Giriş gişelerinin hepsinde bilet verme makinesi bulunmaktadır. Bu durumda bilet makinesi üzerinde bulunan butona basıp bilet alarak otoyola giriş yapabilirsiniz. Bu bilet üzerinde aracınızın plakası, giriş yapılan gişe kodu, tarih ve saat gibi bilgiler bulunacaktır. Çıkışta mutlaka Nakit gişelerine gitmeniz ve ödemenizi Kredi Kartı/Banka Kartı/Nakit olarak yapmanız gerekmektedir. Sorunun devam etmesi halinde OGS/HGS etiketinizi değiştirmeniz gerekmektedir.

OGS/HGS etiketiniz varsa girişte ve çıkışta etiket tipinize göre OGS veya HGS gişelerini kullanarak ödeme yapabilirsiniz. OGS/HGS etiketiniz bulunmuyorsa, girişte Nakit gişelerinden bilet alıp, çıkışta Nakit gişelerinde biletinizi gişe görevlisine vererek sistem tarafından hesaplanan ücreti Kredi Kartı/Banka Kartı/Nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Otoyol güzergahında seyahat ederken kaza, yaralanma, yangın ve benzeri ACİL durumlarla karşılaşılması halinde yardım talep etmek için 7/24 çalışan 161 no’lu Otoyol Acil Yardım hattını ücretsiz arayabilirsiniz. 112 Acil Yardım, 155 Polis ve 156 Jandarma hatlarını da ücretsiz olarak arayabilirsiniz.